2005 yılında başlayan ve gittikçe büyüyerek devam eden bir öyküdür Avrupa. 2001 yılında tüm ülkeyi derinden etkileyen Bankacılık krizi beş arkadaşın buluşma öyküsünün başlangıcı oldu. Hani her kriz bir fırsat yaratır derler, işte bu kriz de Ebru BAŞARAN, Aykut DİLİBAL, Tayfun ÖZPAK, Cengiz ÖĞRETİR ve Derya BİLGİÇ’in yollarının kesişmesine neden oldu. TMSF’de başlayan bu birliktelik 2005 yılında önce Ebru ve Tayfun’un TE Gayrimenkul Değerlemeyi kurması ile özel Sektöre taşındı. İki arkadaşa 2006 yılında Derya, Cengiz ve Aykut’un katılımı ile Avrupa doğdu. Avrupa daha iki aylık bir bebekken SPK Lisansına kavuştu, emeklemeye başladığı yıllarda ise ISO 9001 belgesine kavuştu ve BDDK tarafından yetkilendirildi.  

Perpa’da küçük bir ofiste 4 kişi ile başlayan yolculuk bugün Kozyatağı’nda 37, Bursa’da 6, Samsun’ da 1 kişi olmak üzere 44 kadrolu yol arkadaşı ile Anadolu’da ise 43 kentte 60 yol  arkadaşı ile devam ediyor. Amacımız Türkiye’nin her noktasında yeni yol arkadaşları bulmak, Türkiye genelinde yayılmış çözüm ortaklarımız ile devam etmek ve aynı başarıyı, uluslarası pazarlarda da göstermektir. Yolculuk süresince Türkiye’de yapılmış en büyük bedelli arsa satışı olan Zincirlikuyu Zorlu arsa satışında Özelleştirme Dairesi ve Garanti Yatırım ile birlikte danışmanlığını yaptığımız ve aslında alışık olduğumuz açık arttırma heyecanını tekrar yaşadık. 

Ali Sami Yen Stadı projesinde Galatasaray’ın Arena’ya dönüşmesine tanıklık yaptık. Vakko Merter fabrikasını değerledik, bugün bu arsada Alışveriş Residence-Ofis kompleksi yükseldi.     

Türkiye’nin en yüksek binası Safir’in zirvesinden keyifle İstanbul’u seyrederken kompleksin değerini hesapladık, Ülkenin dört bir yanında Otel, AVM, Liman, Tersane, Fabrika, Arsa, Ofis ve Makine değerlemeleri yaptık. İzmit’te başlayan Kentsel Dönüşüm proje değerlemesi çalışmalarımız 2006 Bayrampaşa projesinde, hazırlanan yasa tasarısına değerleme modeli oluşturdu. 2013 Zeytinburnu Kentsel Dönüşüm projesi ise bu konuda  teknoloji ve  değerleme modeli birlikteliğini gösteren örnek bir proje oluyor.  

2014 yılına geldiğimizde Avrupa dev bir aile haline geldi. Artık bu aile yeniden yapılanma projesi doğrultusunda, Avrupa’nın içinden doğan yönetici kadrosu ve bütün yol arkadaşlarının gücü ile daha kurumsal bir yapıya kavuşuyor. Hedefimiz hep birlikte bu yolculuğu  gücümüz yettiğince ülke genelinde ve uluslararası alanda da sürdürerek 2005 yılında başlayan öyküyü romana dönüştürmek ve bayrağı sektörün zirvesine taşımaktır.